574480428 biuro@dkresin.pl

Schody w domu lub mieszkaniu często stanowią element, który należy do tych najbardziej widocznych dla każdego gościa. Bez względu na to, czy są to schody zewnętrzne, czy wewnętrzne, należy zadbać o ich dopasowanie do charakteru wnętrza, wytrzymałość, długowieczność i design. Tylko uwzględnienie wszystkich użytkowników i przeznaczenia umożliwi nam satysfakcję przez długie lata. 


Jakie wybrać schody do domu? – Dostępne opcje 

Jeżeli zadajesz sobie pytanie o to, jakie wybrać schody do domu, prawdopodobnie już coraz mniej czasu dzieli Cię od przejścia do jego realizacji. Wybrać rodzaj schodów bowiem powinno się tak wcześnie, jak to tylko możliwe. Opcji jest wiele, gdyż do wyboru masz schody z żywicy, schody z mikrocementu, mikrobetonu, szklane, drewniane, metalowe, gotowe i na zamówienie. 

Możesz wybrać schody spiralne lub dwubiegowe. Pierwsze są efektowne i doskonale prezentują się we wnętrzach nowoczesnych, klasycznych i minimalistycznych, lecz wchodzenie po nich może stanowić wyzwanie. Szczególnie dla osób, które mają problemy z poruszaniem. Natomiast dwubiegowe schody do domu są proste, niekiedy gotowe. Wybiera je również duża część klientów. 

Zapewne największa ilość osób, gdy myśli o schodach, wyobraża sobie drewniane schody na zamówienie. Istnieje jednak wiele innych opcji, które coraz częściej, słusznie, przykuwają uwagę inwestorów. Spójrzmy dokładniej na poszczególne rodzaje i materiały schodów. Zacznijmy od materiałów. 

Warto na tym etapie również wspomnieć, że firma warta polecenia powinna doradzić, które rozwiązanie proponuje i upewnić właściciela w tym, dlaczego podjęty przez niego wybór ma sens. Nasi fachowcy, specjaliści z Gorzowa Wielkopolskiego i okolic, znają produkt i materiały od podszewki. Często doradzamy i opowiadamy o danym rozwiązaniu, w tym przypadku schodach z żywicy lub mikrocementu, naszym klientom. Są oni wtedy świadomi tego, jaką wartość czerpią z wykorzystywania takich, a nie innych materiałów w realizacji wymarzonego wnętrza. 


Z czego schody do domu? O montażu i konstrukcji schodów zewnętrznych i wewnętrznych 

Pamiętaj, że niemal każde schody możesz obecnie zaaranżować w nowoczesny i ponadczasowy sposób. Aby to zrobić, zalecamy wykorzystanie własnej kreatywności lub współpracę z kompetentnym projektantem wnętrz. Wtedy jego wiedza może umożliwić umieszczenie naszych wyobrażeń, marzeń i nadziei dotyczących schodów w praktyczne rozwiązania, które mogą sprawdzić się w naszym wypadku. 

Schody drewniane – Najczęściej myśląc o schodach nasze wyobrażenia kierują się w stronę tej opcji. Dzieje się tak dlatego, że drewno, ze względu na długość jego stosowania w przeszłości, wpisało się na stałe w nasze wyobrażenie o dopasowanych stopniach w domu. Najczęściej tego rodzaju schody wykonywane są z  dębu, buku, klonu, sosny lub świerku. Dzięki temu i zastosowaniu lakieru, nowoczesnych technologii produkcji i odpowiedniej obróbce, łączą w sobie naturalny wygląd i wytrzymałość. Nie pasują jednak do niektórych wnętrz. Zastanawiając się nad nimi, powinniśmy dokładnie przeanalizować miejsce, w którym je umieścimy. Ich cena zaczyna się od kilku tysiącach, lecz skończyć może nawet w granicach ponad 100 000 złotych. 

Szklane schody – Kojarzone najczęściej z nowoczesnymi galeriami handlowymi i dużymi domami. Bezpośrednio sugerujące elegancję, prestiżowość, luksus i minimalizm. To obecnie drogie i wymagające profesjonalisty z prawdziwego zdarzenia rozwiązanie. Jednocześnie musimy poddawać je częstszemu czyszczeniu, aby zachować perfekcyjny efekt. Obecnie na rynku nie są stosowane często. Między innymi ze względu na to, że biorąc pod uwagę inne rozwiązania, rzadko znajdują się w czołówce pasującej do konkretnego stylu wnętrza. Koszt szklanych schodów zaczyna się od 20 000 złotych. 

Metalowe schody – Mogą przybrać niemal dowolną formę, co jest ich plusem. Dodatkowo odnajdą się w miejscach, gdzie masz mało miejsca. Zobaczyć je można w niektórych industrialnych, nowoczesnych, loftowych i niekonwencjonalnych, surowych wnętrzach. Współgrają z drewnem i innymi, ziemistymi materiałami, zapewniając właścicielowi pewien poziom spójności. Niestety mimo wielu zalet, często nie prezentują się najlepiej, co sprawia, że inwestorzy kierują się w stronę innych rozwiązań. Częstą praktyką jest tworzenie spiralnych schodów, których koszt zaczyna się od kilku tysięcy złotych. 


Trendy, które musisz rozważyć, czyli montaż nowoczesnych schodów w domu 

Schody z żywicy Obecnie żywica od lat zyskuje na popularności. Za sprawą jej wytrzymałości, wizualnej atrakcyjności i elastyczności w wykorzystaniu, zyskuje sławę w każdej części na świecie. Wykorzystasz ją szczególnie przy schodach zewnętrznych, np. do ogrodu, lecz doskonale odnajdzie się również w środku domu. Minimalizm i dopasowanie z wnętrzami nowoczesnymi sprawia, że schody żywiczne świetnie współgrają z takimi materiałami jak beton, drewno, kamień, metal i inne, charakteryzujące wnętrza o najwyższych standardach trendy. Niekiedy do wyboru jest nawet ich dokładna kolorystyka, a właściciel ma realny wpływ na finalny efekt realizacji. Nasza firma z Gorzowa Wielkopolskiego świadczy usługi i edukuje w zakresie żywicznych rozwiązań w całym regionie. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz, a powiemy więcej o stosowanym materiale, cenniku i jego wartości. 

Schody z mikrocementu Mikrocement to kolejny z materiałów, który ze względu na uniwersalność wykorzystywany jest przez coraz większą liczbę inwestorów i projektantów. Realizacje z jego wykorzystaniem pojawiają się na targach branżowych i ulicach w większości miast w Polsce. Mikrobeton to opcja, na którą pozwolić sobie może wiele osób. Atrakcyjna cena umożliwia stworzenie później finalnego efektu, o którym marzył właściciel. Chętnie opowiemy Ci o tym, jakie masz opcje w zakresie mikrocementu, jego zastosowania i ile kosztuje każda z nich. Napisz do nas, a wyślemy Ci spersonalizowaną ofertę. 


Najpopularniejsze realizacje schodów we wnętrzach domów w Polsce i europie 

Niezależnie od tego, czy planujemy schody w salonie, w ogrodzie na podwórku, pomiędzy pomieszczeniami przy niewielkich wzniesieniach, czy innym miejscu w domu, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Rodzaj schodów powinien współgrać z naszym poczuciem estetyki i zapewniać wytrzymałość. To bardzo ważne, aby zainwestować w ten element, gdyż jest on jednym z najważniejszych i najbardziej widocznych w całej realizacji domu. 

Schody często służą za swojego rodzaju wizytówke, po której przechodzi każdy gość i nie tylko. Korzystasz z nich codziennie, wchodząc do sypialni, pokoju dziecięcego, drugiej łazienki lub jakiegokolwiek innego pomieszczenia, które znajduje się na piętrze. Nawet wtedy, gdy trzeba zaplanować estetyczne wyjście na podwórko lub do ogrodu, nie da się bez uwzględnienia ciekawych, pięknych i funkcjonalnych schodów. 


Koszt, cena schodów do domu 

Koszty i ceny związane ze schodami do domu, jak się pewnie domyślacie, są bardzo rozbieżne. Zaczynają się od kilku tysięcy złotych, a kończąc na kilkuset, np. w przypadku wyjątkowych, tworzonych na zamówienie realizacji schodów z drewna. Często właściciel, dobierając odpowiednie rozwiązanie, musi wybierać pomiędzy luksusem i funkcjonalnością, wygodą lub estetyką. Odpowiednio się jednak zastanawiając, może dokonać wyboru, który pogodzi wszystkie potrzeby i zapewni gwarancję satysfakcji przez długie lata użytkowania. 


Rodzaje schodów dla Twojego wnętrza – konstrukcja robi różnicę 

Konstrukcja schodów to podstawa, która wpłynie na ich cenę i wygląd. Przed zakupem rozważ różne opcje. Często wybierane są schody jednobiegowe, dwubiegowe, trójbiegowe i łamane, wewnętrzne. Niektórzy bardzo cenią sobie również możliwość wykorzystania schodów samonośnych. 

Każdy z nich ma swoje wady i zalety, a także dopasowuje się do innych potrzeb właścicieli. Stąd najważniejsze jest kierowanie się własnym gustem i poczuciem estetyki, dotyczącym projektowanego domu. Chętnie opiszemy Tobie możliwości i charakterystykę schodów, których montażem zajmuje się nasza firma. Decydując się na skorzystanie z usług, otrzymujesz pewność szybkiej realizacji i fachowej obsługi.

Facebook